rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
« strona główna

Pamiętam jak za czasów komuny dowiedziałem się o awarii elektrowni atomowej w Czernobylu najpierw z audycji Głosu Ameryki, a dopiero trzy dni później telewizja PRL ogłosiła, że doszło do (...) „niewielkiego promieniowania". O prawdziwej skali tej katastrofy dowiedzieliśmy się w pełni dopiero po upadku ZSRR! Teraz mamy inne czasy i podobno Ukraina nie jest państwem totalitarnym i władze Ukrainy tak gorliwie wspierane przez Donalda Tuska i Radosława Sikorskiego są oficjalnie (podobno) przyjaźnie nastawione do Polski. Jak zatem wyjaśnić tę trwającą niemal tydzień zwłokę prezydenta Ukrainy w poinformowaniu rządu R.P. o nastąpieniu awarii w ukraińskiej elektrowni atomowej? Poważne usterki miały miejsce już 28 listopada, a oficjalne informacje rząd Ukrainy potwierdził dopiero 3 grudnia 2014roku.

Niestety prorządowe telewizje typu TV1, TV2,TV-Info, Polsat, TVN itp. jak w czasach PRL bagatelizują atomowe zagrożenie i uspakajają, że nie ma (na razie) wzrostu promieniowania! Żadnego dziennikarza zachodniego nie wpuszczono od 28 listopada na teren elektrowni atomowej w Zaporożu, a zatem skąd ta pewność spikerów telewizyjnych w Polsce, że nic nam nie zagraża?

Byłem w kilku elektrowniach atomowych we Francji i tam dowiedziałem się, że w tego typu przedsiębiorstwach nie istnieje pojęcie niegroźnej awarii! Każde, nawet najmniejsze sygnały o wadliwym funkcjonowaniu jakiegokolwiek elementu reaktora powoduje alarm i uruchomienie procedur bezpieczeństwa z mobilizacją wszystkich służb ratowniczych! Natychmiast informowane jest odpowiednie ministerstwo w Paryżu.

Dopiero po ustaniu zagrożenia i pełnym sprawdzeniu wszystkich urządzeń odwołuje się alarm dla pracowników elektrowni i służb ratowniczych. We Francji nauczono mnie również, że elektrownie atomowe stanowią najważniejszy cel dla terrorystów i wszelkiego rodzaju sabotażu, dlatego każda najmniejsza usterka badana jest pod kątem ewentualnego zagrożenia bezpieczeństwa państwa.

W obecnej sytuacji stanu wojny między Rosją i Ukrainą nie można wykluczyć działalności tajnych służb Putina w elektrowni atomowej na Ukrainie, dlatego tym bardziej dziwi ukrywanie takiej awarii przed najbliższym sojusznikiem Ukrainy jakim jest Polska. Nic, absolutnie nic nie tłumaczy władz Ukrainy ze zwłoki w przekazaniu Polsce tak ważnej informacji.

Bardzo niefrasobliwie zachowuje się Pani Premier Ewa Kopacz, która mimo bezpośredniego zagrożenia bezpieczeństwa Rzeczpospolitej nie wezwała do siebie na konsultację ambasadora Ukrainy w Polsce. Niepokoić musi beztroska Prezydenta R.P. Bronisława Komorowskiego, który nie raczył wysłać noty protestacyjnej do prezydenta Ukrainy z żądaniem wyjaśnienia dlaczego Ukraina tak długo ukrywała fakt zaistnienia awarii w położonej wcale nie tak daleko od naszych granic elektrowni atomowej w Zaporożu!

Miejmy nadzieję, że tym razem nie powtórzy się tragedia czarnobylska, ale właśnie aby temu zapobiec rządy Polski, Ukrainy i wszystkich państw NATO powinny powołać jak najszybciej Międzynarodową Komisję Ekspertów d/s zapobiegania wybuchowi reaktora.

Rajmund Pollak

2014-12-09 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 517666
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Rząd Ukrainy ukrywał przed Polską awarię elektrowni atomowej!, blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała